THE CHAMPIONSHIPS, WIMBLEDON 2019
INTENDED ORDER OF PLAY FOR DAY 11 Friday 12 JULY
CENTRE COURT - 1:00PM
1. Novak Djokovic v Roberto Bautista Agut
2. Rafael Nadal v Roger Federer
NO.1 COURT - 1:00PM
1. Gabriela Dabrowski / Yifan Xu v Barbora Krejcikova / Katerina Siniakova
2. Timea Babos / Kristina Mladenovic v Su-Wei Hsieh / Barbora Strycova
3. Matwe Middelkoop / Zhaoxuan Yang v Robert Lindstedt / Jelena Ostapenko
NO.3 COURT - 11:00AM
1. Xavier Malisse / Max Mirnyi defeated Jamie Delgado / Jonathan Marray 7-6(5) 6-2
2. Jacco Eltingh / Paul Haarhuis v Greg Rusedski / Fabrice Santoro
3. Cara Black / Martina Navratilova v Iva Majoli / Magdalena Maleeva
COURT 12 - 11:00AM
1. Marion Bartoli / Daniela Hantuchova defeated Conchita Martinez / Barbara Schett 6-3 2-6 [11-9]
2. Arthur Fery / Toby Samuel v Brandon Nakashima / Valentin Royer
3. Mary Joe Fernandez / Ai Sugiyama v Anne Keothavong / Arantxa Sanchez Vicario
Not Before: 3:00pm
4. Martin Damm / Toby Kodat v Jacob Fearnley / Connor Thomson
COURT 18 - 11:00AM
1. Shintaro Mochizuki defeated Martin Damm 6-1 0-6 10-8
2. Carlos Gimeno Valero v Harold Mayot
3. Polina Kudermetova / Giulia Morlet v Funa Kozaki / Amarissa Kiara Toth
4. Liam Draxl / Govind Nanda v Shintaro Mochizuki / Holger Vitus Nodskov Rune
COURT 5 - 11:00AM
1. Daria Snigur defeated Emma Navarro 6-3 6-0
2. Diane Parry v Alexa Noel
Not Before: 1:30pm
3. Kamilla Bartone / Oksana Selekhmeteva v Chloe Beck / Emma Navarro
COURT 8 - 11:00AM
1. Savannah Broadus / Abigail Forbes v Alina Charaeva / Anastasia Tikhonova
2. Jonas Forejtek / Jiri Lehecka v Shunsuke Mitsui / Keisuke Saitoh
3. Aubane Droguet / Selena Janicijevic v Joanna Garland / Sohyun Park
COURT 14 - 11:00AM
1. Dylan Alcott / Andy Lapthorne defeated Koji Sugeno / David Wagner 6-2 7-6(4)
2. Diede De Groot v Kgothatso Montjane
Not Before: 2:15pm
3. Stephane Houdet / Nicolas Peifer v Alfie Hewett / Gordon Reid
4. Sabine Ellerbrock / Kgothatso Montjane v Marjolein Buis / Giulia Capocci
COURT 15 - 11:00AM
1. Gustavo Fernandez defeated Stephane Houdet 6-0 6-4
COURT 17 - 11:00AM
1. Shingo Kunieda defeated Stefan Olsson 4-6 6-2 6-3
2. Aniek Van Koot v Yui Kamiji
Not Before: 2:45pm
3. Gustavo Fernandez / Shingo Kunieda v Joachim Gerard / Stefan Olsson
4. Diede De Groot / Aniek Van Koot v Yui Kamiji / Jordanne Whiley